Alarm në Vlorë! Priten përmbytje të mëdha, gjatë natës mund të evakuohen banorët
Reshjet e vazhdueshme të shiut kanë rritur nivelin e ujit dhe prurjeve.

Burimet bëjnë me dije se ka shkuar në 7.2 metra niveli i Vjosës në urën e Mifolit.

Në 7.6 metra jepet sinjali i alarmit në Novoselë. Shtabi i emergjencave nën monitorim të situatës.

Gjatë natës do jetë vendimtare situata. Pritet evakuim i familjeve që gjenden pranë shtratit të lumit.

Shtuar më 25/01/2021, ora 21:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori