Akuze e rende e Menduh Thacit per Kryeministrin e Kosoves
Albeu.com
“Hashim Thaçi mendon se ai është kryeministër i Maqedonisë. Nga ana e tyre ka pasur deklarata të palejueshme dhe të gabuara, të cilët këtu kanë krijuar probleme”, tha Menduh Thaçi.Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi tha se e ka të njohur datën kur Maqedonia do ta njoh Kosovën, por datën nuk e di kryeministri i Kosovës. “Hashim Thaçi mendon se ai është kryeministër i Maqedonisë. Nga ana e tyre ka pasur deklarata të palejueshme dhe të gabuara, të cilët këtu kanë krijuar probleme”, tha Thaçi. Sipas tij, e gabuar është edhe deklarata e zëvendëskryeministrit të Kosovës lidhur me demarkacionin e kufirit me Maqedoninë. “Për dy-tri ditë do të tejkalohet kjo situatë, pasi që të enjten ose të premten, sipas njohurive të mia, do të takohen komisionet dhe do të fillojë zgjidhja e problemit rreth demarkacionit”, potencoi Thaçi. (Lajm)
Shtuar më 20/03/2008, ora 21:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori