Akuzat për korrupsion, Naço shkarkon 2 punonjëse të Gjykatës së Pukës
Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka shkaruar sot nga detyra 2 punonjëse të gjykatës së Pukës, kancelaren dhe sekretaren gjyqësore pas skandalit të korrupsionitdenoncuar nga emisioni “Fiks Fare”.

Kancelarja Meliha Kukaj dhe sekretarja gjyqësore Liljana Shkjau janë shkarkuar pas verifikimeve paraprake të ngjarjes së denoncuar në emisionin investigative. Ministri Naço ka premtuar se lufta ndaj korrupsionit do të shtrihet në çdo nivel, ndaj ka ftuar qytetarët të bashkohen në këtë luftë. /albeu.com/

Shtuar më 28/11/2013, ora 14:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori