Akuzat ndaj Xhafaj, LSI tregon nëse do t'a votojë në Kuvend
Luan Rama në një konferencë për shtyp ka bërë deklarata të forta kundër Policisë së Shtetit duke thënë se policia duhet të distancohet nga spektaklet dhe të luftojë problemin e vërtetë.

Gjatë deklaratës ai u pyet nëse LSI do të votojë Fatmir Xhafaj në Kuvend ai u përgjigj se LSI është e gatshme për të bërë çdo gjë ligjore, institucionale, politike për të zhdukur njollën e zgjedhjeve të pandershëm dhe të paligjshme.

“Ne jemi të gatshëm për të bërë çdo gjë ligjore, institucionale, politike për të zhdukur njollën e zgjedhjeve të pandershëm dhe të paligjshme.

Ne nuk jemi forcë që aplikojmë gjuhën e ultimatumeve, që shfrytëzojmë dialogun. Nuk jemi pjesë e politikës së atyre që bëjnë deklarata të tipit: të kalojë mbi trupin e këtij, apo atij”,- tha ai, duke u distancuar në këtë mënyrë edhe nga deklarata e bërë nga lideri i opozitës, Lulzim Basha nga çadra për Fatmir Xhafajn./albeu.com/

Shtuar më 17/03/2017, ora 13:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori