Akuzat Llalla- Lu, ambasadori takim "kokë më kokë" me ministrin Tahiri
Dita e sotme ka nisur me akuza dhe kundër akuza mes ambasadorit Lu dhe prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla.

Ka qënë ambasadori Lu i cili në një konferencë ka deklaruar se Llalla ka punuar kundër Reformës në Drejtësi.

Pas kësaj deklarate ka reaguar Prokuroria e cila zgjeroi edhe më shumë akuzat ndaj ambasadorit Donald Lu, duke e përfshirë atë në afera kriminale dhe përfitime vetjake.

Mësohet se pas këtyre akuzave Donald Lu ka zhvilluar një takim me ministrin Tahiri në ambientet e Ministrisë së Brendshme. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2017, ora 13:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori