AKU gjoba ndaj furrave të bukës
Shumica e furrave të bukës në rrethin e Tiranës vazhdojnë të mos respektojnë rregulloren për të shitur me letër organike dhe jo me qese plasmasi produktet e tyre.


Autoriteti Kombëtar i Ushqimit pas kryerjes së kontrolleve ka gjobitur 10 operatorë të biznesit, në këtë qark, të cilët nuk kanë zbatuar detyrat e lëna për zbatim janë marrë masa administrative me gjobë si dhe ka pasur raste ku është pezulluar aktiviteti i tyre. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit do të vazhdojë kontrollet edhe në ditët në vazhdim. /albeu.com/
Shtuar më 04/05/2012, ora 17:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori