AKSION/ Itali, shqiptarët e dehur godasin makinat, kërcënojnë dhe ofendojnë policinë
Një natë e çmendur ka qenë ajo e mbrëmshmja për dy shqiptarë që banonin në komunën e Novafeltria, në Rimini të Italisë. Ata, pasi janë dehur, kanë nisur të godasin makinat në qendrën e komunës.

Banorët kanë dëgjuar zhurmat jashtë dhe kanë bërë denoncim në polici ndaj dy shqiptarëve të dehur dhe shqetësues. Edhe pse shqiptarët kanë tentuar të arratisen me makinën e tyre, ata janë kapur në kohë nga ana e karabinierëve, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptarët, madje në momentin që janë arrestuar, ishin duke udhëtuar në drejtim të kundërt me drejtimin normal të udhëtimit nëpër udhë. Karabinierët kanë ndaluar në vend një 45-vjeçar shqiptar, i cili dukshëm kishte konsumuar alkool jashtë çdo normaliteti. Ai kishte konsumuar alkool së paku 4 herë nga se është normaliteti.

Ndërsa 45-vjeçari u dorëzua i qetë te karabinierët, ndryshe ndodhi me shqiptarin tjetër. 27-vjeçari me shtetësi shqiptare nuk ka pranuar të dorëzohet, por në vend të kësaj ai ka hedhur kërcënime në drejtim të policisë italiane. I riu, njohur nga policia italiane edhe për krime të ngjashme në shtetin fqinj, u arrestua në mëngjes, pas një vendim i të lëshuar për ndalimin e tij nga ana e Gjykatës së Riminit.
Shtuar më 15/07/2019, ora 17:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori