Aksidenti tragjik në Elbasan, arrestohen drejtuesit e mjeteve
Tre drejtuesit e automjeteve të përfshirë në aksidentin tragjik të Xibrakës ku humbën jetën katër shtetas janë arrestuar nga policia. Ndaj shtetasve Edvin Çuculi drejtuesi i ‘BMW’, Renato Torollarin drejtuesi i trajlerit dhe drejtuesitfurgonit, Eduart Haskurti ëdhtë dhënë masa e arrestit.

Ndërkohë që identifikimi i viktimave të kërij aksidenti eshte bere ne oret e vona te mbremjes se djeshme. Ata jane bashkeshortet Fetah dhe Ryfete Çela perkatesisht 53 dhe 48 vjeç. Dy viktimat e tjere jane nene e bije, Nesiba Shehi 64 vjeç dhe Salushe Kullafi 44 vjeç. Sipas informacioneve nga policia rrugore mesohet se, shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i furgonit me pasagjerë. Nderkohe qe i plagosur ka mbetur dhe drejtuesi i furgonit, 45-vjecari Eduart Shkurti.
Shtuar më 09/07/2013, ora 11:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori