Aksidenti në Bulqizë, viktimat motër e vëlla dhe kushëriri i tyre
Detaje të reja janë zbardhur rreth aksidentit të ndodhur mesditën e sotme në Trebishtë të Bulqizës, ku humbën jetën 3 persona dhe një i katërt ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Burime nga policia thanë se, të 4 personat kishin lidhje farefisnore mes tyre, dy prej të cilëve ishin motër e vëlla.

Nga hetimet paraprake të kryera nga autoritetet, rezulton se shkaku i daljes nga rruga dyshohet të ketë qenë shpejtësia tej normave të lejuara.

Në automjet udhëtonte motra e drejtuesit të mjetit shtetasja Elena Barjami e cila ka humbur jetën.

Gjithashtu ka humbur jetën edhe Musa Nuredini, kusheri i largët i dy viktimave.

Ndërsa, ka mbetur i plagosur jashtë rrezikut për jetën, shtetasi Gentian Sula, kushëri i dy viktimave.

Mësohet se Gentian Suli në momentin qe makina po rrokullisej për në humnerë është hedhur nga makina.

Paraprakisht rezulton se këta shtetas po ktheheshin nga Maqedonia dhe shkonin për në Trebisht./albeu.com/

Shtuar më 04/08/2016, ora 20:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori