Aksidenti i Çim Pekës, arrestohet shoferi tjetër
Pas aksidentit të rëndë ku humbi jetën vajza e ish ambasadorit tonë në Romë, teksa udhëtonte në makinë me gazetarin Çim Peka, policia i ka komunikuar masën e arrestit drejtuesit tjetër të automjetit, si shkaktar per ngjarjen.

Masa e arrestit ndaj shtetasit Edmond Pelushit i është komunikuar ditën e sotme në spital, ku ai qëndron i shtruar pas plagëve të marra nga përplasja.

Duke i'u referuar uniformave blu, akuza qe rëndon mbi të është "shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor".

Të njëjtat burime kanë shtuar se goditja ka qënë ballore dhe nga përplasja e fortë, automjeti i gazetarit është kthyer përmbys, duke bërë që vajza të ngecte brënda. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2015, ora 09:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori