Aksidente masive në aksin Lezhë-Milot, Krimi Ekonomik procedon penalisht firmën
Për shkak të motit të keq problem përbën aksi Lezhë-Laç dhe Lezhë-Balldre pjesë e superstradës Lezhë-Shkodër.

Segmenti i superstradës Lezhë-Milot pothuajëse është i bllokuar nga prezenca e borës dhe e akullit. Shumë automjete jan përplasur por fatmirësisht pa dëme njerzore.

Fshatrat e njësisë Administrative Zejmen të Bashkisë Lezhë jan nën pushtetin e errsirês për shkak të një defekti të linjës që furnizon këtë zonë.

Sektori i Qarkullimit rrugorë dhe specialistët e Krimit Ekonomik e Financuarë pranë DVO Lezhë kan nisur procedimin penal ndaj firmës kontraktore për mirmbajtjen e aksit të superstradës Milot-Lezhë-Shkodër. Procedimi i kësaj firme është bërë me motivacionin për “Shpërdorim detyre”, pasi nuk kan marrë asnjë masë për mirmbajtjen e këtij aksi në ditën e reshheve të borës.
Shtuar më 13/02/2021, ora 20:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori