Aksident ne Tirane-Durres, 2 te vdekur
Albeu.com
Nje aksident i rende me pasoje vdekjen e dy personave ka pergjakur serish autostraden Tirane-Durres. Nje makine tip BMW e drejtuar nga shtetasi Altin Dervishi ka dale nga rruga si pasoje e shpejtesise se madhe. Bashke me 33 vjecarin ka humbur jeten edhe bashkeshortja e tij, 25 vjecarja Valmira Dervishi.
Aksidenti ka nddhur ne oret e para te mengjesit dhe policia ben me dije se shkaku kryesor ka qene shpejtesia e madhe e mjetit me te cilin po udhetonte cifti.

Javet e fundit, autostrada Tirane-Durres eshte kthyer ne nje nga akset me te pergjakshme ne vend, pasi kane humbur jeten dhjetra persona, kryesisht si pasoje e shpejtesise se madhe dhe mosrespektimit te sinjalistikes rrugore. (tch)
Shtuar më 21/08/2009, ora 15:30
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori