Aksident automobilistik, perplaset makine me nje saurrel, plagosen dy persona
Albeu.com
Nje aksidente i rende automobilistik ka ndodhur sot ne superstraden Fushkruje - Lezhe. Aksidenti ka ndodhur ne afersi te restorante " Arberise " ne fshatin Shullaz te rrethit te Kurbinit.Nje makine tip volva me targa TR 0621 D qe drejtohej nga Bashkim Haka nga Tirna eshte perplasur me nje saurrel me targa DR 0284 A qe drejtohej nga Agim Gega. Sipas policise se Kurbinit, saurreli po levizte ne ne drejti te Lezhes, ndersa volva ne drejtim te Tiranes. Ka qene shpejtesia e madhe dhe mos perqendrimi i drejtuesit te volves Bashkim Haka, qe ka derguar ne perplasjen e dy mjeteve moptorrike. Si rezultat i ketij aksidente eshte plagosur dhe eshte ne gjendje kritike per jeten Bashkim Haka si dhe nje posagjere qe udhetonte me Haken, Lorijan Kristo nga Tirana. Ndersa drejtuesi i saurrelit Agim Gega, ka pesuar plage te lehta, pa probleme per shendetin. Pas perplasjes ka qene policia e Kurbinit e cila u ka dhen ndihmen e pare te plagosurve duke I derguar ne spitalin e Lacit, ku me pas Bashkim Haka eshte dergura ne spitalin e Lezhes, ndersa Lorjan Kristo ne spitalin ushtarak te Tiranes.Nderkohe qe me pas eshte kryer ekspertiza e vendit te ngjarjes, per t' u kaluar me pas dokumentacionin organeve te prokurorise. news24
Shtuar më 23/07/2005, ora 23:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori