AKEP: Në shtator ndryshim tarifash për celularët
Operatorët e telefonisë celulare pritet të bëjnë një ulje të tarifave të komunikimit gjatë vjeshtës së këtij viti falë vendimit të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), për të ndërhyrë në tregun me shumicë të terminimit.

Ndërhyrje falë së cilës kompanitë do të paguajnë tarifa më të ulëta operacionale, gjë që u mundëson edhe çmime më të lira për përdoruesit fundorë. /albeu.com/

Shtuar më 08/06/2012, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori