Akademia e injoroi, Rama merr vendimin drastik
Meqë “Akademia” zgjodhi farsën uroj të gjejnë dhe fondet për vijimin e farsës!Fondet tona do t’i shkojnë universitetit për kërkim shkencor.

Kjo ka qenë fjalia e Ramës pasi debati për zgjedhjet në Akademinë e Shkencave dhe thirrja e prerë e tij për reformimin e ASH ra në vesh të shurdhët.

Rama me thirrjen “Stop Farsës”, i bëri thirrje akademisë të bëjë urgjent reformimin, në të kundërt jo vetëm nuk do të shohe asnjë qindarkë nga buxheti, por do të dorezojë edhe godinën.

Ndërkohë nga votimet u zgjodh kryetar i ri. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2017, ora 12:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori