AK në mbështetje të studentëve të universiteteve private të mbyllura
Aleanca KuqeZi bën thirrje për protesta rinore kundër qeverisë dhe universiteteve të cilët sipas AK u vendosin gjoba mijra euro studentëve duke mos iu dhënë transferimin.

"Sot institucionet arsimore te mbyllura nga qeveria, I shpallin studentet si prishes te kontrates dhe u mbajne atyre pagesat e parapaguara per programin e plote, kur vete keto institucione nuk plotesojne kushtin nje te kontrates” mesimdhenien”.
Ministria e Arsimit, si organi menaxhues dhe sipermarres I reformes ne arsimin e larte, po udhezon studentet qe te zgjidhin privatisht problemet e krijuara dhe I orienton ato drejt gjykatave, duke treguar se ky institucion eshte krejtesisht i papergatitur per te menaxhuar situaten e krijuar dhe se nuk njeh detyrimet ligjore qe ka ministria e arsimit ne kete process." thuhet ne deklaraten e AK-se.

Alenaca Kuq e Zi, u beri thirrje studenteve shqipetare, te mos perkulen para zyrtareve dhe administratavete korruptuara, te cilat kane per qellim te shtrijne tentakulat e korrupsionit ne cdo proces. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori