AK: Ndryshimi i toponimeve nga shqiptare në sllave, pazar Berishian
Kreshnik Spahiu
Gjatë një takimi elektoral në Pogradec ka reguar Alenca Kuq e Zi për ndryshimin e emrit të komunës nga LiqenasPustec

Përfaqësues të Aleancës Kuq e Zi duke u shprehur kundër ndryshimittoponimeve theksuan se “ndryshimi i toponimeve nga shqiptare në sllave, pazar Berishian”.

Ndërsa Kreshnik Spahiu akuzoi qeverinë se ndryshoi toponimet me qëllim që ti marrë votat fshatarëve. Spahiu i ka bërë apel partive politike për strategji kombëtare për arritjen e një ‘pakti për bashkim kombëtar dhe arrestimin e Berishës’

Sipas ndryshimit të emrit të komunës nga liqenasPustec, Këshilli Komunal i kësaj njësie të qeverisjes vendore, nuk ka humbur kohë, por ka ndryshuar edhe emrat e 8 fshatrave të saj. Pak muaj më parë mazhoranca dhe opozita në 18 mars 2013 kanë miratuar me konsensus, me plot 120 vota ndryshimin e emrit të Komunës Liqenas, në Pustec. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2013, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori