AK kërkon vëmendjen e shtetit ndaj gjakmarrjes
Në festën e gruas Aleanca Kuq e Zi kërkon ka kërkuar shumë vëmendje ndaj fenomenit të gjakmarrjes në Shqipëri. Përfaqësues të AK kanë zhvilluar gjatë ditës së enjte një takim me 10 gra të ngujuara.

"Rehabilitimi dhe siguria e jetës së këtyre grave. Është një detyre minimale e një shteti social, por për fatin e tyre të keq, ne nuk kemi një shtet social”,- shprehen përfaqësueset e Aleancës së Gruas Kuq e Zi të cilat e quajtën të papranueshëm prezencën e këtij fenomeni në vitin 2012. /albeu.com/
Shtuar më 08/03/2012, ora 17:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori