Ajri i ndotur, policėt e trafikut mė tė ekspozuarit
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė numer i madh punonjėsish tė policisė rrugore kanė probleme me frymėmarrjen pasi ata janė edhe mė tė ekspozuarit ndaj gazrave tė automjeteve qe qarkullojne ne Shqiperi.

Sipas njė raporti tė paraqitur nga Organizata Botėrore e Shėndetėsisė rreth 75 % e tyre kanė probleme me rrugėt e frymėmarrjes pasi shume prej tyre punojne ne normalizimin e trafikut neper qytete, ndersa rreziku me i madh shfaqet per punonjesit e kryeqytetit te cilet thithin me shume nga gazrat e prodhuara nga automjetet.

Ndėrkohė qė edhe fėmijėt janė njė kategori tjetėr e cila preket nga kėto siptoma. Tė dhėnat e paraqitura nga OBSH paqaqesin njė situatė alarmante tė ndotjes sė ajrit nė Shqipėri, i cili regjistrohet dy herė mė e lartė se normat e lejuara tė BE-sė. Ndėrsa listėn e qyteteve mė tė ndotura tė vendit tonė e kryeson Tirana. Sipas matjeve tė kryera nga specialistėt e ISHP-ės e cilėsojnė metropolin e vendit, qytetin me ndotjen mė tė lartė tė ajrit. Ndotje kjo qė vjen kryesisht nga transporti dhe ndėrtimet. /albeu.com/

Shtuar më 15/12/2011, ora 10:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.