Ajo apo Basha, kush do të jetë kryeministër nëse opozita fiton zgjedhjet? Përgjigjet Kryemadhi
Kryetarja e LSI-së Monika Krymadhi deklaroi se i qëndron marrëveshjes me Lulzim Bashën.

Në emisionin “Kjo Javë” në News24, Kryemadhi përsëriti qëndrimin e saj se nëse opozita fiton Basha do të jetë kryeministër.

Kryemadhi tha po ashtu se motoja e LSI në këto zgjedhje do jetë: “Shqipëria shtëpia e shqiptarëve”.

Po flisnin për listat ku me sa duket LSI do dalë me lista të ndara, po për sloganin keni menduar?

Kryemadhi:

“Shqipëria shtëpia e shqiptarëve” sot çështja e shpopullimit është një nga çështjet më të mëdha dhe një nga sfidat që ka LSI: Si do i rikthejmë këta njerëz? Nëse nuk bëjmë gjënë e parë të ngremë barrierë ndaj shpopullimit.

Si do ndahet pjesa e kryeministrisë nëse fitoni zgjedhjet?

Kryemadhi:

Unë e kam bërë të qartë dhe i qëndroj deklaratës sime që zoti Basha do jetë kryeministër, i qëndroj marrëveshjes së 23 prillit 2019, ne kemi nënshkruar një marrëveshje kjo gjë është e qartë dhe e thjeshtë. Kemi kohë deri më 25 prill, ku e gjithë opozita do ketë angazhim për të krijuar frymën për përmbysjen e regjimit kriminal.

Shtuar më 10/10/2020, ora 18:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori