Aide e cilësoi esenciale praninë e SHBA-së në Kosovë
Albeu.com
Prezenca e Kombeve të Bashkuara në Kosovë është qenësore për sigurinë dhe përcaktimin e statusit final të saj- tha i dërguari i OKB-së në Kosovë Kai Aide, në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, që po mban punimet në Kopenhagë.Ndërkohë Aide e cilësoi esenciale praninë e SHBA-së në Kosovë, veçanërisht në misionin paqeruajtës të KFOR-it.

I dërguari special theksoi dhe rëndësine e rolit të NATO-s në Kosove, e cila sipas tij është e vetmja strukturë që siguron stabilitetin në vend. Këto komente Kai Aide i bëri gjatë nje raporti që mbajti për situatën në Kosovë, para përfaqësuesve të rreth 40 vendeve. RFE
Shtuar më 13/11/2005, ora 20:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori