Ai vemja në Librazhd! PD po djeg KZAZ-të, Rama vijon fushatën
Kryeministri Edi Rama në një takim me banorët e Njësisë Administrative Nr.1 në Tiranë ka folur për situatën politike në vend, nga anulimi i zgjedhjeve te përplasjet e të djathtëve me policinë për KZAZ-të në disa zona të vendit.

“Si shkojnë pas tyre nuk e kuptoj. Këtë e kanë marrë rrugën për të vrarë veten, por edhe kollaj nuk do jetë, por sidoqoftë ne jemi me të drejtën.

Këtu nuk është cështje e zgjedhjeve vendoreve, por vë populli vijën dhe nesër nuk i shkon më mendja të bëjë nga këto gjëra se e di rrugën.

Në fund do përplasen pas murit dhe do vetëeliminohem”- tha Rama.

Duke u ndaluar në incidentin e Librazhit, teksa protestues qëlluan me sende të forta eskortën e tij gjatë rrugës për në takim, Rama deklaroi:

“Në Librazhd i organizoi vemja që ishte deputet dhe me qeverinë e zgjedhjeve në 2017 ka qenë një nga drejtorët, ai e kishte bërë të gjithë dhe ikën i lë njerëzit në burg dhe ikën”– tha ai.
Shtuar më 19/06/2019, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori