Ahtisari: Radikalizmi i serbëve është çështje e brëndshme e vetë serbëve
Albeu.com
Të martën në mbrëmje, i ngarkuari i posaçëm për zgjidhjen e statusti të Kosovës, Martti Ahtisaari, mori pjesë në një aktivitet të mbyllur të Ministrisë së Jashtme Gjermane dhe Qendrës së Hulumtimeve për Paqen ku foli për stadin në të cilin ndodhen aktualisht negociatat për të ardhmen e Kosovës.Nisur nga fakti, që sot (9.05.) mblidhen ambasadorët e 15 vendeve antare të Këshillit të Sigurimit për të diskutuar për rezultatet e vizites së tyre në fund të prillit në Serbi dhe Kosovë, Ahtisaari u tregua i rezervuar për të komentuar skenarë të mundshëm, në rast se Rusia, ashtu siç ka paralajmëruar, nuk do ta lejojë kalimin e planit të tij në KS.Ahtisari theksoi për dë se radikalizimi i Serbisë është një çështje e brendshme që duhet të diskutohet mes serbëve.
Shtuar më 09/05/2007, ora 11:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori