Ahtisari: Pavarësia është opsioni i vetëm i qëndrueshëm për Kosov
Albeu.com
"Bazuar në një vlerësim të kujdesshëm të historisë së re të Kosovës, realitetit në Kosovën e sotme dhe duke marrë parasysh bisedimet me palët kam ardhur në përfundimin se opsioni i vetëm i qëndrueshëm për Kosovën është pavarësia, e cila do duhet të mbikqyret për një periudhë të parë nga bashkësia ndërkombëtare".Kështu shkruan kryendërmjetësi Marti Ahtisari në materialin prej tre faqesh që shoqëron propozimin që i është dorëzuar kreut të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon. "Riintegrimi i Kosovës në Serbi nuk është opsion i mundshëm dhe nuk mund të vazhdojmë me administrimin ndërkombëtar", nënvizon Ahtisari në propozimin e tij, pjesë të të cilit i publikon agjencia e lajmeve AP. qik
Shtuar më 24/03/2007, ora 09:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori