Ahtisari: Ndarja e Kosovës është opsion i pamundshëm
Albeu.com
"Është endë tepër herët të paragjykohet statusi i ardhshëm i Kosovës, mirëpo ndarja është një opsion i pamundshëm dhe kjo është thënë qartë edhe nga Grupi i Kontaktit", tha mbrëmë në Prishtinë i dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari.Ai i ka bërë këto komente në një konferencë shtypi në fund të qëndrimit të tij treditor në Kosovë. "Unë ua kam bërë të ditur të gjithë bashkëbiseduesve se po e bëjmë statusin bashkë me standardet dhe është me rëndësi të ketë stabilitet gjatë kësaj kohe," tha Ahtisari. rtk
Shtuar më 24/11/2005, ora 17:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori