Ahtisari: Bisedat për decentralizim ndërmjet 23 dhe 29 janarit
Albeu.com
I dërguari i posaçëm i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, Marti Ahtisari, ka deklaruar se bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për problemet e decentralizimit do të mbahen në Vjenë, ndërmjet 23 dhe 29 janarit."Do të isha shumë i befasuar nëse negociatorët e Prishtinës dhe Beogradit nuk do të vinin në kryeqytetin austriak", ka deklaruar në Vjenë, Marti Ahtisari. rfe
Shtuar më 12/01/2006, ora 17:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori