Ahtisaari do te marre pjese ne bisedimet Prishtine-Beograd
Albeu.com
Marti Ahtisaari eshte i gatshem te luaje nje rol ne percaktimin e statusit te ardhshem te Kosoves, beri te ditur zedhenesi i Ahtisaarit ne Vjene, keshtu ka bere te ditur zedhenesi i Ahtisaarit ne Vjene.Asnje zyrtar nga Zyra e UNOSEK ut nuk do te marre pjese ne takimin e sotem te Grupit te Kontaktit, por Zyra e UNOSEK ut eshte e gatshme te jape kontributin e nevojshem ne negociatat shtese ndermjet Prishtines dhe Beogradit. Zedhenesi i UNOSEK ut Remi Durlo, citohet te kete thene se Ahtisari po i percjell me interes te veçante zhvillimet e fundit per Kosoven dhe eshte i gatshem te luaje nje rol ne percaktimin e statusit te ardhshem te Kosoves. "Zyra e UNOSEK ut eshte e gatshme te ofroje ndihmen e nevojshme, si ne çeshtjen e ekspertizes dokumentacioneve te nevojshme dhe çeshtje te tjera, qe kerkojne negociatat", ka thene Durlo. qik
Shtuar më 25/07/2007, ora 15:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori