E FUNDIT/ Lëkundet Shqipëria, ku ishte epiqendra e tërmetit
Ahmeti takoi Cervenkovskin
Albeu.com
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka takuar sot kryetarin e LSDM-së dhe partnerin e vjetër qeveritar Branko Cërvenkovski. Në takimin për rreth dy orë janë diskutuar të gjitha çështjet e ndjeshme në vend, ndërsa Cërvenkovski ka bërë të ditur se për shumë çështje kanë rënë dakort me Ahmetin.
Sipas mediave maqedonase dy partnerët e dikurshëm kanë diskutuar edhe mundësinë e krijimit të një krize politike, e cila do të sillte edhe braktisjen e qeverisë nga partia shqiptare BDI, por edhe zgjerimi i frontit të forcave politike kundër VMRO-DPMNE-së.
Shtuar më 17/05/2010, ora 18:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori