Ahmetaj larg realitetit: 70 vjeç nuk është i vjetër
Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj u shpreh në "Top Talk" se në 2013-ën, sistemi i pensioneve ishte në risk kapitullimi, por me ardhjen e Partisë Socialiste në pushtet, është ulur deficiti.

Gazetari në këtë cast i kujtoi Ahmetajt se mosha e pensionit është rritur dhe njerëzit do të dalin në pension kur të jenë 70 vjeç.

Ahmetaj sqaroi se në Shqipëri nuk quhet më i vjetër një 70-vjeçar.

“Kush do të punojë kur të jetë 70 vjeç? Ja, në profesionin tim. Kjo është ironike, po qeshin njerëzit me këtë”-tha gazetari.

“Ti 70 vjeç do të jesh si Pippo Baudo”, u përgjigj Ahmetaj.
“Jetëgjatësia në Shqipëri është nga më të mirat në rajon”, shtoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2019, ora 18:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori