"Ah, ku na hodhi Zoti", pankartat pikante nga protesta e studentëve (FOTO LAJM)

Studentët prej katër ditësh janë në protestë kundër tarifave të larta të studimit, si dhe kushteve të vështira që përballen në Universitete.

Mijëra studentë edhe ditën e sotme kanë qëndruar për orë të tëra para Ministrisë së Arsimit me pankarta në duar, ku shprehnin ankesat e tyre.

Në kto pankarta nuk kanë munguar as ironitë, ku "thumbojnë" Qeverinë për strukturat e arsimit.

Më sipër po po ju sjellim një galeri të pankartave të studentëve, të fotografuara nga foto-reporterja e BIRN, Ivana Dervishi. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2018, ora 14:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori