Agron Çela njofton tërheqjen nga gara, por… i kanë vjedhur profilin në FB
Deputeti i LSI-së, Agron Çela ka reaguar ditën e sotme për “Top-Channel” në lidhje me një postim që ishte bërë në “Facebook-un” e tij ku lajmërohej tërheqja nga gara.

Çela tha se ai kurrë nuk e kishte menduar tërheqjen nga gara. “Asnjëherë nuk e kam menduar largimin.

Këto veprime i bëjnë njerëzit që janë në prapavijë dhe që tmerrohen nga rezultati ynë. Ne po luftojmë për deputetin e katërt në Shkodër. Unë do të qëndroj në krye të listës. Në gjakun tim rrjedh LSI”, tha Çela.

NJOFTIMI

“Te nderuar miq! Ne nje profil fallco i cili ka qarkulluar prej disa minutash nepermjet nje statusi dizinformues me pretendimin e dorezimit tim nga gara.

DUA T’JU KONFIRMOJ VAZHDIMIN E GARES SIME PER FITOREN E MADHE QE PRESIM DITEN E NESERME DATE 25 QERSHOR KUR LSI SHKODER DO JETE FORCE E PARE TRIUMFUESE”, shkruan LSI e Shkodres.

Nderkohe, statusi i personit qe vodhi faqen eshte si me poshte:

Të dashur miq! Votues të dashur unë me ju kam lidh besën për shkak të premtimeve të mbajtura dhe lidhjes së ngushtë së bashku. Une si deputet I Qarkut të Shkodrës jam fokusuar gjithmonë në mbështetje të familjeve në nevojë, jo vetëm në zonë por në të gjithë Qarkun,si deputet, si zë i fortë i juaji, ku së bashku inaguruam me dhjetra investime.

Unë bashkë me ju sakrifikuam shumë, duke u mbështetur tek njëri-tjetri, ku në 6 qershor 2016 pritëm në Shkodër, mbi 15.000 vetë, ku dhatë shumë nga pritja juaj legjendare. Në vitin 2015 direkt pas zgjedhjeve lokale, pas humbjes fatale të PS në Shkodër u takova me z.Meta për t’i dhënë dorën dhe për t’u larguar nga LSI, reagimi ishte i menjëhershëm!

Ai mu drejtua me premtimin se nëse vazhdoja të punoja fortë këto dy vite, prane jush do të isha i pari i listës dhe do t’i siguroja 3 Mandate forcës tonë politike. Por, zhgënjimi do të vinte shumë shpejt! Takohem me z.Meta të shtunën dhe i them, se mënyra se si kjo fushatë u mbajt përgjatë gjithë këtyre muajve e për më tepër këto ditët e fundit, më ka zhgënjyer mua dhe elektoratin e LSI në Shkodër. Ofertat e Ilirit ishin qesharake, të majme dhe mosbesuese, sigurisht të papranuara nga unë. Në këto kushte pas presionit dhe telefonatave të votuesve të mi, të cilët më kërkuan me vendosmëri që mos të punoja më për te. Kam vendosur të tërhiqem nga gara!

S’mundem më ta përmbaj inatin dhe indinjatën. Prandaj, tërhiqem nga gara sot, deri në ditën që mandatin tim, do të jem në gjendje t’jua marrë qytetarëve shkodranë me votë e jo me lekë e presion. Me mirënjohje i juaji Agron Cela!/albeu.com/
Shtuar më 24/06/2017, ora 20:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori