"Agimi Artė" e tepron: Shqiptarėt, komb kaēakėsh dhe mbeturina osmane
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė njė shkrim publikuar nė faqen zyrtare, partia greke "Agimi i Artė" reagon pas kėrkesės sė partisė "Aleanca Kuqezi" pėr largimin nga Shqipėria tė kryepeshkopit Anastas Janullatos.

Me njė gjuhė tė ashpėr, shqiptarėt cilėsohen “njė komb kaēakėsh qė kėrcėnon kryepeshkopin Anastas, duke pėrfituar nga dobėsia dhe disfatizmi i Athinės dhe bėjnė kėrkesa tė egra dhe tė pabaza pėr Ēamėrinė”.

“Sigurisht nuk mund tė presim mė shumė nga njė komb si shqiptarėt, qė janė krijuar nga italianėt dhe qė mbahen nga sionistėt amerikanė. Mjafton njė teshtitje e Greqisė, qė goja e tyre tė mbyllet. Shqiptarėt janė mbeturina tė perandorisė osmane nė tokėn ilire dhe nacionalistėt grekė do tė vendosin rendin nė tokėn e lashtė greke tė Ilirisė”, thuhet nė shkrim, transmeton BW.

Sipas, "Agimit tė Artė", nė luftėn italo-greke tė vitit 1940, kur ushtria greke ēliroi Epirin e Veriut, shqiptarėt dezertuan dhe u shmangėn nga betejat, ndaj ata nuk kanė me se tė mburren, ndėrsa grekėt po.

"Agimi i Artė" pėrfundon duke paralajmėruar se sė shpejti kjo parti do tė ketė degė tė saj nė Delvinė, Himarė, Korēė e Tepelenė.

Partia neonaziste greke thekson se nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me partinė shqiptare “Aleanca Kuqezi”.
Shtuar më 01/01/2013, ora 18:08
dallendyshja
e Martë 1 Janar 2013, Ora 19:25
more agim i art rri urt mosna pengo sekot eke shqipri etnike ne shqiptaret kem me dominu ne ballkan kot eke ndash me luft ndash me ater jemi tgatshem
dallendyshi
e Martë 1 Janar 2013, Ora 20:47
ah moj dallendyshe moj zemer ta honksha zemren po si te ijesh kacak te thuan kacak
Shqiponja
e Martë 1 Janar 2013, Ora 20:59
qdo dit e me shum shqiptaret po rrisin kapacitet nje dit dot sundojne boten ,kto gjera i thojn greket se kan friken nga ne
dallendyshja
e Martë 1 Janar 2013, Ora 22:32
sjam kacak por jam shote galica
betim bytyqi
e Mërkurë 2 Janar 2013, Ora 01:07
o ju qe keni qu komente o vllazen Shqiptar.. mos jepni veq fjal ktuh komente.. por duhet te mblidhemi edhe te protestojm kejt Shqiptart anemban ku jemi. e jo veq me fjal por me vepra sepse kurr skemi me kan rahat prej ktynve sllaveve .. Shqiptart jan msu me pushk ndor edhe prap mdoket oo ka vjen dita me kap pushken ndor edhe shum shpejt
senatori
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 09:35
Ku është qeveria e Shqipërisë të reagojë kundër ketij shkrimi të këtyreb fashistëve grek, vetëm e vetëm pse AKZ ka kërkuar me plot të drejtë largimin nga Shqipëria e atij prifti të prishur fashist janullatos. PO ku keni parë mor grek fashistë që në krye të Kishës autoqefaler shqipatre të jetë prifti grek? Ja një propozim, ne po e pranojmë gerkun por me kusht që një prift shqiptar të emrohet në krye të kishës greke! Unë çuditem se si është e mundur që Shqipëria mos të reagojë aspak?!!! Mos vallë liderët e saj (si majtistë ashtu edeh djathtist) kanë shitur që moti b.....n e tyre e bashkë me të edhe interesat me të shejta të Shqipërisë she Shqiptarisë. Turp e përtej turpit.
senatori
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 10:23
Ku është qeveria e Shqipërisë të reagojë kundër ketij shkrimi të këtyreb fashistëve grek, vetëm e vetëm pse AKZ ka kërkuar me plot të drejtë largimin nga Shqipëria e atij prifti të prishur fashist janullatos. PO ku keni parë mor grek fashistë që në krye të Kishës autoqefaler shqipatre të jetë prifti grek? Ja një propozim, ne po e pranojmë gerkun por me kusht që një prift shqiptar të emrohet në krye të kishës greke! Unë çuditem se si është e mundur që Shqipëria mos të reagojë aspak?!!! Mos vallë liderët e saj (si majtistë ashtu edeh djathtist) kanë shitur që moti b.....n e tyre e bashkë me të edhe interesat me të shejta të Shqipërisë she Shqiptarisë. Turp e përtej turpit.
bosspushka
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 11:28
Le te roje
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.