"Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në një shkrim publikuar në faqen zyrtare, partia greke "Agimi i Artë" reagon pas kërkesës së partisë "Aleanca Kuqezi" për largimin nga Shqipëria të kryepeshkopit Anastas Janullatos.

Me një gjuhë të ashpër, shqiptarët cilësohen “një komb kaçakësh që kërcënon kryepeshkopin Anastas, duke përfituar nga dobësia dhe disfatizmi i Athinës dhe bëjnë kërkesa të egra dhe të pabaza për Çamërinë”.

“Sigurisht nuk mund të presim më shumë nga një komb si shqiptarët, që janë krijuar nga italianët dhe që mbahen nga sionistët amerikanë. Mjafton një teshtitje e Greqisë, që goja e tyre të mbyllet. Shqiptarët janë mbeturina të perandorisë osmane në tokën ilire dhe nacionalistët grekë do të vendosin rendin në tokën e lashtë greke të Ilirisë”, thuhet në shkrim, transmeton BW.

Sipas, "Agimit të Artë", në luftën italo-greke të vitit 1940, kur ushtria greke çliroi Epirin e Veriut, shqiptarët dezertuan dhe u shmangën nga betejat, ndaj ata nuk kanë me se të mburren, ndërsa grekët po.

"Agimi i Artë" përfundon duke paralajmëruar se së shpejti kjo parti do të ketë degë të saj në Delvinë, Himarë, Korçë e Tepelenë.

Partia neonaziste greke thekson se nuk ka asgjë të përbashkët me partinë shqiptare “Aleanca Kuqezi”.
Shtuar më 01/01/2013, ora 18:08
dallendyshja
e Martë 1 Janar 2013, Ora 19:25
more agim i art rri urt mosna pengo sekot eke shqipri etnike ne shqiptaret kem me dominu ne ballkan kot eke ndash me luft ndash me ater jemi tgatshem
dallendyshi
e Martë 1 Janar 2013, Ora 20:47
ah moj dallendyshe moj zemer ta honksha zemren po si te ijesh kacak te thuan kacak
Shqiponja
e Martë 1 Janar 2013, Ora 20:59
qdo dit e me shum shqiptaret po rrisin kapacitet nje dit dot sundojne boten ,kto gjera i thojn greket se kan friken nga ne
dallendyshja
e Martë 1 Janar 2013, Ora 22:32
sjam kacak por jam shote galica
betim bytyqi
e Mërkurë 2 Janar 2013, Ora 01:07
o ju qe keni qu komente o vllazen Shqiptar.. mos jepni veq fjal ktuh komente.. por duhet te mblidhemi edhe te protestojm kejt Shqiptart anemban ku jemi. e jo veq me fjal por me vepra sepse kurr skemi me kan rahat prej ktynve sllaveve .. Shqiptart jan msu me pushk ndor edhe prap mdoket oo ka vjen dita me kap pushken ndor edhe shum shpejt
senatori
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 09:35
Ku është qeveria e Shqipërisë të reagojë kundër ketij shkrimi të këtyreb fashistëve grek, vetëm e vetëm pse AKZ ka kërkuar me plot të drejtë largimin nga Shqipëria e atij prifti të prishur fashist janullatos. PO ku keni parë mor grek fashistë që në krye të Kishës autoqefaler shqipatre të jetë prifti grek? Ja një propozim, ne po e pranojmë gerkun por me kusht që një prift shqiptar të emrohet në krye të kishës greke! Unë çuditem se si është e mundur që Shqipëria mos të reagojë aspak?!!! Mos vallë liderët e saj (si majtistë ashtu edeh djathtist) kanë shitur që moti b.....n e tyre e bashkë me të edhe interesat me të shejta të Shqipërisë she Shqiptarisë. Turp e përtej turpit.
senatori
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 10:23
Ku është qeveria e Shqipërisë të reagojë kundër ketij shkrimi të këtyreb fashistëve grek, vetëm e vetëm pse AKZ ka kërkuar me plot të drejtë largimin nga Shqipëria e atij prifti të prishur fashist janullatos. PO ku keni parë mor grek fashistë që në krye të Kishës autoqefaler shqipatre të jetë prifti grek? Ja një propozim, ne po e pranojmë gerkun por me kusht që një prift shqiptar të emrohet në krye të kishës greke! Unë çuditem se si është e mundur që Shqipëria mos të reagojë aspak?!!! Mos vallë liderët e saj (si majtistë ashtu edeh djathtist) kanë shitur që moti b.....n e tyre e bashkë me të edhe interesat me të shejta të Shqipërisë she Shqiptarisë. Turp e përtej turpit.
bosspushka
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 11:28
Le te roje
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Tauland dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Tauland dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian