Agim Kajmaku në arrati, deputetja e PS: Ne s’kemi asnjë përgjegjësi!
"Ky rast nuk identifikohet me PS, është një çështje që po e ndjek Prokuroria. Nuk ka asnjë përgjegjësi sa kohë që nuk i kemi dhënë asnjë mbështetje, nuk kemi asnjë lloj përgjegjësie, as morale as politike"

Partia Socialiste nuk sheh asnjë përgjegjësi të sajën në lidhje me Agim Kajmakun, kryebashkiakun e shkarkuar nga detyra si dhe tashmë të shpallur në kërkim për disa vepra penale.

E ftuar në "mbrëmje në Abcnews", deputetja e PS-së dhe njëherësh drejtuesja e komisionit parlamentar të sigurisë Ermonela Felaj, u shpreh se socialistët nuk kanë asnjë lloj përgjegjësie politike apo edhe morale mbi Kajmakun edhe pse ky i fundit u zgjodh pikërisht nga socialistët në zgjedhjet e 30 qershorit për të drejtuar bashkinë e Vorës.

“Ky rast nuk identifikohet me PS, është një çështje që po e ndjek Prokuroria. Nuk ka asnjë përgjegjësi sa kohë që nuk i kemi dhënë asnjë mbështetje, nuk kemi asnjë lloj përgjegjësie, as morale as politike. Kemi bërë shkëputje nga këta persona dhe kjo është realizuar me ligjin e dekriminalizimit. PS është partia më e votuar e shqiptarëve”, deklaroi Felaj.
Shtuar më 21/11/2019, ora 20:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori