Afrimiteti i Enver Hoxhës me Miladin Popoviçin. Ja fotoja që rrëfen shumë ...
Enver Hoxha dhe Milan Popoviç
Fakti që serbët kanë pasur një rol kryesor në ngritjen e Partisë Komuniste të Shqipërisë gjatë luftës së Dytë Botërore, është një gjë që dihet dhe pranohet tashmë edhe nga historianët, por së fundmi po zbulohet edhe marrëdhënia personale e Enver Hoxhes me ta.

Fotoja e mësipërme tregon se sa të afërt kanë qenë Enver Hoxha dhe Miladin Popoviç.

Enver Hoxha është në të majtë të fotos i mbështetur me brryl në tokë, kurse Popoviç është mbështetur mbi të. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori