Abuzoi s*ksualisht me vajzën e mitur, arrestohet 21 vjeçari
Një 21 vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një të mitur.

I riu, M. S., 21 vjeç, banues në Fier akuzohet për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me të mitur”.

Gjithashtu, në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, kapën dhe ndaluan shtetasin: A. M., 46 vjeç, banues në Ballsh.

Kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 09.10.2020, e ka dënuar me 8 muaj burg, për veprën penale “Keqtrajtimi i të miturit”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.
Shtuar më 19/11/2020, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori