Abuzim me fondet, gjenden 80 dosje tenderash në banesën e Xhikës
Ditën e sotme policia e Shtetit bëri me dije se ka vënë në pranga ish-drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve Dashamir Xhika.

Mësohet se gjatë kontrollit në banesën e tij, janë gjetur dhe sekuestruar 8 dosje me dokumenta tenderash.

Xhika u kallëzua në Prokurori për abuzim me fondet në aksin Tiranë Elbasan.

Ndërkohë me urdhër të prokurorisë u arrestuan Andi Toma , ish-drejtor i Përgjithshëm i ARRSH Dashamir Xhika, ish-drejtor i Përgjithshëm i ARRSH, Rexhep Tarba, mbikëqyres punimesh, Agron Hysa, administrator, Kujtim hysa, administrator. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2018, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori