A ka ndikuar cështja "Kacifas" në marrëdhënien me Greqinë? Flet Bushati
Që marrëdhëniet mes dy vendeve u tensionuan pas ngjarjeve me kacifasin, kjo dihet.

Por se sa ka ndikuar kjo cështje në marrëveshjen me Greqinë, e ka dthënë mbrëmjen e sotme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati.

Ai tha në Real Story se zhvillimet e fundit e kanë larguar një hap mundësinë për marrëveshje.

“Jemi një hap më larg më larg. Një klimë agresive në opinionin publik apo një lloj helmatosje në këtë proces të rëndësishëm, ndikon bisedimet mes Greqisë dhe Shqipërisë”, tha Bushati. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2018, ora 23:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori