A ka frikë nga shkarkimi? Meta i përgjigjet prerë Ramës
A ka frikë Ilir Meta nga shkarkimi?

Presidenti i Republikës në konferencë është pyetur në lidhje me frikën nga shkarkimi pas ngritjes nga Gjykata Kushtetuese.

"Deri në 24 Korrik 2022 do të jem në krye të institucionit të Presidentit me dorën në Kushtetutë.

Do të njoftohet i gjithë Bundestagu për këtë proces dhe të gjitha vendet mike dhe partnere.

Presidenti ka ofruar bashkëpunim dhe i tha parlamentit të lutem bëj detyrën. Nuk kam iluzione, deri në 24 korrik“, u shpreh Meta. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2019, ora 21:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori