E FUNDIT/ 159 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
A ju shqetësojnë qentë e rrugës?
Duket se ende mendojmë për fatin e qenve endacakë, pasi ata enden nëpër rrugët e kryeqytetit. Në Tiranë, një skuadër e ngritur në Bashkinë e Tiranës punon për kapjen, sterilizimin dhe vaksinimin e qenve të rrugës.

Fatkeqësisht, fotoja në fjalë tregon se qentë nuk guxon njeri ti prekë. Njerëzit mund të sulmohen në rrugë nga qentë e gjymtuar, lëkurë rrjepur, të frikësuar, agresivë. Ajo çfarë ndodh është se në rast kafshimi nga qentë e rrugës të cilët nuk kanë vaksinim dhe higjene, mund të sjellin pasoja dhe dëme të rënda për shëndetin e qytetarëve. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2015, ora 15:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori