A është dru i shtrembër Vangjush Dako?, Përgjigjet Edi Rama
Kryeministri Edi Rama, komenton vendimin e SHBA-ve, për shpalljen ‘Non-grata’ për ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Rama tha se autoritetet amerikane kanë pasur arsyet e veta, teksa shtoi se Dako ka bërë më shumë se kushdo tjetër për Durrësin.


“Po pra nuk është i dëshirueshëm në SHBA për arsye që i dinë ata. Unë se di. Unë di që Dako ka bërë për Durrësin më shumë sesa ka bërë njëri.

Ai nuk është më kryetar. Ai është anëtar i PS. PS është familje e madhe, ka nga të gjitha rrugët e jetës. Fajin në këtë sistem e vendos gjykata.

Aspektet morale që kanë të bëjnë me gënjeshtrën e vendos partia. Dhe i thotë gënjeshtarit; ti gënjeve dhe do përjashtohesh”, deklaroi kreu i qeverisë.
Shtuar më 03/10/2019, ora 23:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori