A është diskutuar për zgjedhjet të parakohshme? Flet Balla
Ndërkohë që po flitet për zgjedhje të parakohshme, Balla ka dhënë një përgjigjet për mediat pas takimit me delegacionin e Bashkimit Evropian.

Balla u shpreh se sa më shpejt të jetë e mundur presidenti të dekretojë datën e zgjedhjeve për bashkinë e Shkodrës, Durrësit dhe të Vorës, që qytetarët të zgjedhin sa më parë kryebashkiakët. Balla po ashtu u theksoi se 30 qershori është një datë kushtetusë.

Ndërkohë i pyetur nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme, Balla heshti për pak dhe mohoi qetësisht të ketë zgjedhje të parakoshme, duke u shtuar se ato të të jenë në qershor të 2021, ndërkohë zgjedhjet vendore do të mbahen në qershor të 2023.

Zgjedhjet në Shqipëri janë në qershor të 2021, ato të përgjithshme, zgjedhjet vendore i bie të jenë në qershor të 2023. Nuk kemi diskutuar për këtë çështje”, tha Balla. /albeu.com/
Shtuar më 04/02/2020, ora 17:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori