A duhet të rikthehet Berisha për PD? Ja çfarë thotë Nishani
Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit njohur një ndër humbjet më të thellë ndër vite përballë Partisë Socialiste.

Pavarësisht se Lulzim Basha është zgjedhur sërish kreu i PD-së, situata akoma është tensionuar brenda rradhëve të demokratëve.

Pas lënies së Presidencës, Nishani ka deklaruar se do të rikthehet në PD, ku me këtë rast ka folur edhe mbi krizën e PD-së, shkruan Panorama.

“Unë mbështes çdo qëndrim, vendim, veprim dhe qasje të z. Berisha.

Për sa i takon drejtimit të PD, aktualisht anëtarësia e PD i dha besimin për një mandat të dytë z. Basha, të cilit i uroj suksese në këtë mision”, shprehet Nishani. /albeu.com/


Shtuar më 04/08/2017, ora 14:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori