E FUNDIT/ Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën
A do vendoset sot e ardhmja e koalicionit PS-LSI?
Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta do të zhvillojnë sot një takim zyrtar, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

Në takimin e parë zyrtar që pritet të mbahet në orën 10:00 në Hotel Tirana, Rama dhe Meta pritet të vendosin nëse do të vijojnë koalicionin PS-LSI edhe për katër vitet e ardhshme.

Mësohet se Ilir Meta do të shoqërohet në këtë takim nga Luan Rama, ndërsa Edi Rama do të shoqërohet nga Gramoz Ruçi.Kujtojmë se në 18 prill është afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve në KQZ./Albeu.com/
Shtuar më 15/04/2017, ora 07:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori