A do të ketë reshje shiu? Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme
Meteorologët kanë parashikuar se dita e nesërme do të jetë e kthjellët me vranësira të kalimtare.

Po ashtu në mëngjes, sikurse edhe sot përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina.

Ndërsa era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet me drejtim juglindje dhe veriperëndim, duke u pasuar nga valëzim i ulët.

Kurse temperaturat variojnë nga 10 gradë celsius në 19 gradë celsius.

“Ditë e bukur me diell mbizotëroi në vend, por dhe me mjegull të mëngjesit përgjatë luginave.

Ditën e enjte moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta kalimtare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina. Era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet me drejtim juglindje dhe veriperëndim, duke u pasuar nga valëzim i ulët.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -1°C deri në 10°C

zoant e ulëta 4°C deri në 19°C

zonat bregdetare 7C deri në 19°C

Ju urojmë të kaloni një pasdite të bukur!” njofton SHMU.
Shtuar më 25/11/2020, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori