A do të ketë nesër një takim Rama-Basha?

Ditën e nesërme do të vazhdojë të mbahet Samiti i Diasporës i cili do të zgjasë deri më datë 2 mars.

Ministri i shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka deklaruar ky takim bën bashkë shqiptarët pavarësisht trevave dhe shteteve ku jetojnë dhe veprojnë.

ftuar do të jenë shumë personalitete nga Kosova dhe Maqedonia por ajo që vihet re në axhendë është se të ftuar dhe në radhë njëri pas tjetrit për të folur janë Rama dhe Basha.

Basha është shprehur se nuk do të pranojë të negociojë me Kryeminsitrin, ngelët për t’u parë nëse ai do të jetë i pranishëm nesër. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2019, ora 20:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori