A do të bëhet kryeministër i Shqipërisë? Meta zbulon ambicien e tij
Presidenti Meta ka zbuluar pritshmëritë e tij dhe ambicien e tij në lidhje me politikën në Shqipëri.

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë vendin e kryetarit të opozitës.

"T’ua kthej Shqipërinë shqiptarëve përmes instalimit të referendumit që Kushtetuta në Shqipëri të mos vihet në diskutim.

Secili duhet të kuptojë që duhet të rrimë përditë zgjuar.

Kjo është ambicia ime, t’ia jap fuqinë popullit shqiptar. Do votoj populli për të shembur regjimin e oligarkëve", tha Meta në "Zonë e Lirë".

Shtuar më 30/10/2020, ora 23:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori