A do shkojnë në zgjedhjet e 13 tetorit me Ramën kryeministër? Kryemadhi: Ka kohë për të vendosur
Në emisionin "Kjo Javë", kryetarja e LSI Monika Kryemadhi është pyetur nëse do të hyjnë në zgjedhjet e 13 tetorit me Edi Ramën kryeministër, dhe përgjigja nuk ka qenë konkrete.

Kryemadhi ka befasuar jo pak duke thënë se "ka kohë për të vendosur".

"Se për ne nuk është çështje date është çështje standardesh", shtoi Kryemadhi.

"Ne si grup opozitar ende nuk kemi konfirmuar dakordsinë me 13 tetorin. Por prisni se edhe ne thamë se do digjen kutitë më 13 tetor, por kjo nuk pranohej nga ndërkombëtarët dhe ky zotëria nuk interesohej fare. Dhe ky njeriu na doli minoranca e minorancës", tha ajo.
Shtuar më 06/07/2019, ora 18:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori