97 vite jetë, Nexhmije Hoxha feston sot ditëlindjen
Ditën e sotme, Nexhmije Hoxha feston ditëlindjen. Bashkëshortja e ish-diktatorit, feston 97 vjetorin e saj të lindjes.

Kryetari i Partisë Komuniste 8 Nëntori, Preng Çuni, ka uruar Hoxhën, të cilën e konsideron vajzë emancipuese, antifashiste, komuniste të vendosur dhe simbol të qendresës së femrës shqiptare.

"8 Shkurt 1921–8 Shkurt 2018; Gezuar dhe Urime 97 vjetorit 
Vajzes emancipuar, antifashistes oreve para, komunistes vendosur, dhe bashkshortes se Udheheqesit Enver Hoxha, simboli qendreses femres shqiptare, shoqes Nexhmie Hoxha”, -shkruan Çuni në rrjetet sociale. /albeu.com/

Shtuar më 08/02/2018, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori