900 fëmijë rezultojnë me HIV pozitiv, shkaktar doktori
900 fëmijë nën moshën 12 vjeç në një qytet pakistanez kanë rezultuar me HIV positiv.

Kjo pasi një pediatër mashtrues dyshohet se ripërdori shiringa të infektuara.

Fillimisht u arrestua vetëm doktor Muzaffar Ghanghro, një pediatër i cili bënte rreth 16 vizita në ditë dhe njihej si një nga mjekët që kishte koston më të lirë për vizita në qytetin e Ratoderos në Pakistan.

Ai u arrestua dhe u akuzua për neglizhencë dhe vrasje pasi pacientët e tij e akuzuan atë për ripërdorim të shiringave për fëmijët e tyre.
Shtuar më 27/10/2019, ora 21:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori