80 refugjatë të paligjshëm kapen brenda kamionit në Korçë, mes tyre fëmijë e gra
Mbrwmjen e sotme mbi 80 refugjatë të paligjshëm janë kapur brenda një kamioni pranë kufirit të Korçës.

Bëhet fjalë për refugjatë nga Turqia, Siria, Maroku dhe Algjeria, të cilët kaluan kufirin për të hyrë në Shqipëri.

Mes refugjatëve kishte fëmijë, vajza e gra që po udhëtonin në kamion drejt Tiranës.

Ata u kapën pranë një karburanti në fshatin Pirg dhe kishin dhënë shuma të konsiderueshme parash për të hyrë në vendin tonë.

Ky është ndër operacionet më të mëdha të policisë për tentativën e kalimit të paligjshëmkufirit kundrejt përfitimit të parave.
Shtuar më 09/10/2020, ora 22:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori